Във втори пореден мач Ювентус измъкна победата в последните минути, след като излъга с 1:0 Удинезе у дома в мач от 17-ия кръг на Серия "А".

В герой за домакините се превърна Данило, който отбеляза единствения гол в срещата в 86-ата минута след великолепна асистенция на Федерико Киеза.

Така "Старата госпожа" постихна осми пореден успех в калчото без допуснат гол и се изкачи на 2-ро място в класирането преди утрешното дерби между Милан и Рома.

Юве има 37 точки, "росонерите" са с 36 т., лидерът Наполи има 41 пункта и утре гостува на Сампдория. Удинезе остава с 25 т. и заема 8-ма позиция.

Макс Алегри смени половината си титулярен състав от трудната победа с 1:0 над Кремонезе. Глейсон Бремер и Федерико Гати отстъпиха местата си на Даниеле Ругани и Алекс Сандро. В халфовата линия Адриен Рабио зае мястото на Николо Фаджоли, Анхел Ди Мария стартира вместо младия Матиас Суле. Атаката за сметка на Аркадиуш Милик поведе Мойс Кийн. Гостите също бяха подредени в 3-5-2 с Бето и Айзък Съксес като нападатели, отдясно действа бившият футболист на Юве Роберто Перейра.

Преди началото на мача домакините почетоха починалите клубни легенди Ернесто Кастано и Джанлука Виали. С треперещи ръце Джанлука Песото прочете прочувствена реч за Виали, с когото бяха час от последния отбор на Ювентус, спечелил Шампионска лига (през 1996 г. след победа с дузпи над Аякс на финала). По трибуните имаше множество транспаранти, посветени на славния нападател, а срещата започна с минута мълчание.

Първото опасно положение беше за гостите. След 18 минути игра Фабио Мирети изпусна Уолъс след центриране от корнер и халфът засече с глава, но Войчех Счесни демонстрира брилянтен рефлекс и изби.

Юве отговори в следващата атака, когато Анхел Ди Мария намери Даниеле Ругани в наказателното поле и защитникът стреля, но Марко Силвестри отрази.

Мачът не се развиваше в много високо темпо, но после торинци създадоха още две голови положения, които бяха пропилени от Мойс Кийн. Нападателят първо пое отлично подаване и отправи хубав шут, който вратарят отново спаси.

В 38-ата минута Кийн овладя тънко подаване и стреля силно, но отново Силвестри беше на мястото си и спаси. До края на полувремето Уолъс отново затрудни Счесни с удар в долния десен ъгъл, но полякът изби.

Малко след подновяването на играта пред Кийн се откри нов шанс да открие резултата, но акробатичното му изпълнение премина малко над вратата. Малко по-късно Филип Костич влезе в наказателното поле и отправи мощен удар, но отново вратарят на Удинезе направи добро спасяване.

След час игра Родриго Бекао шутира, но Счесни улови. Отговорът на Юве беше чрез Адриен Рабио, който се опита да изненада Силвестри от малък ъгъл, но топката премина пред голлинията.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Ювентус заслужено стигна до победата. Леандро Паредес с дълъг пас намери Федерико Киеза, който се измъкна от засадата. Последва подаване на далечната греда, където Данило нямаше как да сбърка пред опразнената врата за крайното 1:0!

Ювентус – Удинезе 1:0

Голмайстор: 1:0 Данило (86)

Ювентус: Счесни, Данило, Ругани, Сандро, Локатели (62-Паредес), Маккени, Мирети (62-Киеза), Рабио, Костич (80-Суле), Ди Мария (66-Милик), Кийн (80-Фаджоли)
Треньор: Макс Алегри

Удинезе: Силвестри, Бекао, Бийол, Перес, Перейра, Ловрич (70-Самарджич), Уолъс, Макенго, Удоджи (70-Ебос), Бето, Съксес (70-Ехизибу)
Треньор: Андреа Сотил

Торино, ст.: "Алианц Стейдиъм"
Съдия: Матео Маркети
Жълти картони: Локатели (Ювентус); Съксес, Бийол (Удинезе)